Ndělejte si naděje na větší kubaturu, v kolonce 12 jsou harmonizační kódy (číselný kód který si každý policajl či úřad v EU přeloží do maeřštiny své země) Taže je li tam např kód 01. všichni v EU vědí že to je "Ochrana nebo korekce zraku".Tento kód vystřídal na mém ještě socialistické řidičáku ručně psanou poznámku brýle nutné které rozumněli akorát tak na Slovensku


No a kód 150.znamená "Omezení řidičského oprávnění skupiny A1 do 50 cm3."


http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Ridicske_prukazy_Autoskoly/Ridicske_prukazy/Harmonizacni_kody.htm
jestli jsem četl dobře ve vyhlášce tak i ti co to nemjí napsaný (2000 - 2005) můžou teď nově řídit babetu a pod. nově pokud máš B můžeš řídit jakýkoliv vozidlo do 3500Kg, (samotnej traktor, malej náklaďák a pod.) je to můj názor-výklad vyhlášky.. možná by stálo za to aby se k tomu vyjádřil nějakej právník
Miloši lopata nejseš ale čihák s votevřenýma kukadlama a sluchadlama 🙂 jinými slovy to oceňuji
Nedavno sem slozil zkousku v autoskole(sk. 😎 a bylo mi receno, ze navic dostanu skupinu AM, traktor do 3,5tuny a opravneni ridit nejaky 4kolky...
Hele Láďo to není můj driver licence, to sem sebral kolegovi. Já mam navíc akorát velký A, takže A a B, to mi na hunrta a dvoukolový samohyby stačí.
🙂 Miloši máš to tam jako noty na Tympány :O) Bum ...pak kapku nic pak zase bum a zase dloooooooouho nic 🙂

měl jsi přemýšlet o výměně ještě před tím než se to změnilo a nechat si tam zapsat vleky za osobák to je to " BE " dnes se už musí do autoškoly, zaplatit kurz vzít potvrzení a pak ti to tam dopíšou 🙁

PS. Já to tam mám jako noty na housle 🙂 akorát mi schází všechno co začíná " D "
to je on.
ještě to Thomas: na řidičáku vedle sk. A1 je poznámka 150, nikoli 50, ale ani 150 neni kubatura, nýbrž nějaký kód. Každopádně je to 125ccm, zeptejte se na to.
to shop:pokud si ho dostal tak ti ho rozhodně neseberou, ale zeptej se raděi někde v autoškole.

to ostatní: tohle info co sem psal dole mam z první ruky přímo od dlouholetýho autočkoláka. Kuci klíďo se přeptejte na svejch autoškolách ale je to tak.

Pochopitelně skupina AM tedy malý moped do 45km/h, by pro držitele starýho mopeda, tedy A do 50 ccm (podle starého řidičáku) nebyla dostatečný ekvivalent a tak sáhli po nejbližší vyšší kubatuře což je 125 do 11KW.
Tak jak je dole popsáno tomu skutečně je ale až na jednu drobnost. Ten kdo si dělal papíry dřív než se to začalo škatulkovat na AM a A1 skutečně na plastovou kartičku napíšou skupinu A1(měl-li sk. B a dachla) - ale do poznámky dostanete "sk. A1 do 50 ccm". Ta poznámka je samozřejmě na tom řidičáku uvedená... Je to takhle ošetřeno proto, že nikomu nesmí být řidičské oprávnění omezeno, a skupina do 50ccm bez omezení rychlosti neexistuje (dnes). Takže dostanete A1 ale omezení kubatury do 50ky. Skupinou AM to vyřešit nejde páč je omezena rychlostí 45 a vy byste o toho pionýra přišli...
Mám řidičák vydaný v únoru 2000 na B + fichtla. Rozumím tomu dobře, že až si půjdu řidičák vyměnit, tak mi toho chrchla seberou a zůstane pouze Béčko?
Ty brdo, tak to je novinka a ja to ocenim moc moc moc!!!!
Jasně, sou žiletky který maj klíďo 25KW, takový pak jedou třeba i 180, např. Cagiva Mito apod. pochopitelně v papírech mít 11KW a pod prdelí oněch 25 to asi pude.
nu tech 11kw je fakt jenom papirovejch, obratem ruku zvysis vykon motoru na +- 20kw
dobrý postřeh
m8rinek : Ano já to ocením !
Já to odceňuju a vyrazím si vyměnit průkaz 🙂

Díky Miloši za informaci 🙂
Jo pravděpodobně to ocení ti krapet starší co nemají notičky na velkou motoru, ale doposud měli pouze na mopeda. Přece jenom 125ka už docela sviští a dnešní výběr je poměrně slušný, je tam pouze ta hranice 11KW.
Hezké pro mě nepoužitelné, ale táta to ocení 🙂
Ahoj Kamarádi, mam tu věc která přímo nesouvisí se škodovkama, ale možná stojí za připomenutí. Minulý týden sem byl na školení řidičů referenčních vozidel v Autoškole zde ve Šluknově a mj. jsme otevřeli i téma řidičáků na tom by samo o sobě nebylo až tak nic zajímavého ale zaujalo mě toto.

&#8226😜ro ty jenž si nyní pořídí řidičák sk B (tedy auto do 3500 kg, klasika) náleží jako bonus řidičské oprávnění sk. AM, tedy malý moped do 50ccm a konstrukční rychlosti 45km/h (žádná sláva, tedy ani fichtl či simson, protože ty mají papírově větší maximálku)

&#8226😜ro ty jenž mají řidičák na B vystavený mezi r. 2000 - 2005 žádnej bonus v podobě mopeda ani jinýho piškota.

a teď to přijde...

&#8226😜ro ty, kteří měli řidičák na auto (😎 před rokem 2000 a měli jako bonus k němu mopeda 50ccm je nyní platný řidičák typu A1, což je motocykl do objemu 125ccm a max. 11Kw výkonu, což je pěkné ne? A co je k tomu potřeba udělat? pouze zajít na úřad a nechat si udělat nový řidičák (takovou tu malou plastovou kartičku).

Takže třeba to někomu pomůže, v případě že jste to všichni věděli sem tupá lopata a nevšímejte si mě.