Neobvyklé panty kapoty...

Tak už jsem aktualizoval slibované fotky vlečky na mém webu.

http://www.skoda110r.wz.cz/mojeerko.php
Tohle je nějakej domorobo bastl
Tak už by tu byly fotky nápravy, ale blbne mi ftp, tak nejdříve zítra. Omlouvám se.
To Crestik, ani je tam mít nemůžeš...

Kdyby jsi věděl víc o Eddieho erku nebo si pořádně si přečetl jeho stránky, přišel by jsi na to, že je to klenot, protože pod erkovým tvarem je podvozek ze 130RS, přímo z fabriky a má zapsanou vlečku (pardon, zadní náprava škoda 130RS) v techničáku.

Je to jediné erko s povolenou vlečkou😀
Mě jako pravděpodobné připadá, že se někomu ty původní (jednoduché) zlomily, tak tam nabastlil jiné - možná ani ne ze škodovky, ale nevím. Zajímá mě to, protože eRko chci uvést do původního stavu, tak abych vědel co jo a co né.


Jinak Vás potěším mám už pár fotek z vyndávání vlečky teď o víkendu tak je co nejrychleji zpracuju a hodím na svůj web nebo k článku tady.


Každopádně sem dám co nejdříve odkaz...
Měli by jste si prohlídnout knížku od RST tam pantografy jsou vyfocené a jsou jiné než ty na fotkách (scan pouze s dovolením autora knihy)
Ked má tie pánty ešte niekto, tak to bude z výroby. A kedže ich tam máte z obdobia roku 72, ked sa začali dávať tie klasické novšie(model 73), tak to boli možno niejaké skúšobné asi.
tahle podpěra se dávala do všech? V obou mojich jí tam vůbec nemám 🙁

http://skoda110r.wz.cz/uchycenizadninapravy1.jpg
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
pokud se nepletu tak to ma eddie na strankach
Eddie, nechtěl by jsi nafotit tu vlečku??Hlavně její uchycení??Néé že bych ji chtěl dělat, ale zajímalo by mě jak to vyřešili kluci kvasinští🙂
pánové něco podobnýho je na mém 2.R,r.v. 72,takže si myslím,že je to možná origo
Trošku jsme ty panty probrali na chatu a já se přikláním k názoru Martina z K že to je nějaká domácí úprava, která nemá ani s jedněma eRkovýma pantama nic společnýho, protože všecky origo panty, jak pantografy tak ty novější jsou upevněné v takové misce a ta 4 šrouby ke kastli. Na té tvojí fotce je to špatně vidět, ale myslím že to tam máš jinak.
Eddie to fakt není možný, pantografické panty se opravdu dávali pouze do konce 31 série a od 1.1.1972 už byly všude ty klasické.

Pokud je tam máš je to auto na jiných papírech, nemáš víc fotek ?
Je to rok výroby 1977.
Je to ze starších modelů, podle katalogu asi od 32 serie se dávaly jednoduché.
Z jakýho roku to je?
A ještě jednou. Pant je uchychycen dvěma šrouby v navařených matkách.
Uchycení z druhé strany (levé) zatékala tam voda, tak je vidět, jak to vypadá uvnitř...
Uchycení (pohled od zadních sedaček).
Setkali jste se někdy s takovými panty zadní kapoty na eRku?


Upevnění je ve stejném místě jako původní akorát že se skládají do sebe a nepotřebují ty "výklenky" na zadním platě. Je to tuzing nebo je to origo (vzhledem k tomu, že na autě mám už z Boleslavi vlečku, textilní sedačky apod. tak bych se tomu až tak nedivil...)